![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiHYT15ZLy4mb7CUiEX7C3Hh6vQ8HqhJg7OjKCA__ZQlriLHPw8xF6-rfRfoZ5rMQHu0cfUYoqYntY88Acp9ymCs9CTjBKTPCAaNZ52SahM9DHAmtEwQzAWbiUClReRhfrmJA0Pi7S3O7g/s200/%25CE%2591%25CE%25A6%25CE%2599%25CE%25A3%25CE%2591+2017.jpg)
Με κορυφαίους διεθνούς φήμης σολίστ, ξεκινάει στις 7 Ιουλίου του 2017 και θα διαρκέσει 3 ημέρες, στο Αγρόκτημα «Αμφίκαια» στην Αμφίκλεια Φθιώτιδας, το 2ο Φεστιβάλ Πνευστών Οργάνων Παρνασσού.
Μεταξύ άλλων συμμετέχουν, ο τρομπετίστας της Κρατικής Ορχήστρας Αθηνών και Καλλιτεχνικός Διευθυντής του Φεστιβάλ, Παναγιώτης Μπαλαμός, ο τρομπετίστας της Φιλαρμόνια Όρχηστρα Αθηνών, Διονύσης Αγαλιανός, ο κορνίστας της Εθνικής Λυρικής Σκηνής, Χρήστος Καλούδης, ο τρομπονίστας της Εθνικής Λυρικής Σκηνής, Σπύρος Φαρούγγιας, ο τουμπίστας της Εθνικής Συμφωνικής Ορχήστρας της ΕΡΤ, Σάκης Μηρώνης, ο φλαουτίστας της Εθνικής Λυρικής Σκηνής, Νίκος Νικόπουλος, και ο κλαρινετίστας της Εθνικής Λυρικής Σκηνής, Παναγιώτης Σιωράς.
Οι εκδηλώσεις του Φεστιβάλ, θα ολοκληρωθούν το τελευταίο βράδυ, με την Συναυλία-Διαγωνισμό των Αριστούχων Σπουδαστών, που θα έχει ως κορυφαίο βραβείο, την πρόσκληση του καλύτερου μαθητή, την επόμενη χρονιά, ως Σολίστ, στο 3ο Φεστιβάλ Πνευστών Παρνασσού 2018.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEho3lJmJTo1uuttUc-lvRAoMZODpamlgr7DNn_0-Hiw5zW0EZR_iX8v7-U23zHW8xOgaJXDVoLDgfzDs1_FWlAyclbaViuz0k913TxixhTmx0SqALldUZQlhy17X4jXIEh96Ep50g5I8Hk/s200/%25CE%259C%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%259B%25CE%2591%25CE%259C%25CE%259F%25CE%25A3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj4DKcYQ8A1-OguhNkicO3GP7o-FtB6JKl0Nxa0vKkyzx4qD9NZlOjuSHYgifpcC-hXSvLBRTySa9WBod6C5d2-ZBD7JJtPi-WauUn7XvxWIaazb5lRxnElECvvdlQ0mYauXopqzk_WRHU/s200/%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259C%25CE%2591-7.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgKXIn2nAxEwBKQJuTYHe88YdjgzRe_J8amXgzI7OJ2IVRMvxzOgRB4YWBOi5PERaQ6VtcdyUsSR15McyywlaCRpAs4iZ2qrZCmKEk3BdCZ9Uf7GymvgAaOR56idLfzdMLNCnO52pS-I0w/s200/%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259C%25CE%2591-10.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3U5MxZvvgk11CyRlQJ13qDYRjtBeOtoZqhCNjR8CULkZtgqOn7ztM42KHEiXy31_-xp0GOd1LEARa4EpYT98BLeyOkqApoDLOZHccDMOjB_4uavdMZjklhM9aUuQjYoFFxnSWXHxXJpI/s200/%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A5%25CE%2593%25CE%2593%25CE%2599%25CE%2591%25CE%25A3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjAJg5r5WcrgATYlCr_Y5zeHZ6Re8bBZpPuSi_Sf-sawxCURWnVzrp5xKE5lOJVsG9CWIle9rnJtuwZbfNAlIgTpKU_Xii5GAuZRYEyD57ci0zFfbLfv7rd6bTueaY19jgz_f0hOMF5iaw/s200/%25CE%25A6%25CE%25A5%25CE%259B%25CE%259B%25CE%2591%25CE%2594%25CE%2599%25CE%259F+1+-2017.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh5kLVcqbLJ7an6Uz0v23BPRod21ze6lgK52xc78ePSoMLyTLMhJ3auYnHbaa_OrMdMCoSWQ82nxUjh_bt2DZ18NDxiQKQhySDTE-BTimJfPggWhJ0i1YEkWPty8WaWrI1J9MVM3UUjg0k/s200/%25CE%25A6%25CE%25A5%25CE%259B%25CE%259B%25CE%2591%25CE%2594%25CE%2599%25CE%259F+2+-2017.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.