Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (30/8) η κλήρωση του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΦ.
Μέχρι την τελευταία στιγμή δεν ήταν γνωστοί οι όμιλοι καθώς υπήρξαν λιγοστές συμμετοχές, ενώ τέθηκε το δίλημμα ποιες ομάδες από τη Λαμία θα συμπλήρωναν τον όμιλο της Λοκρίδας.
Τελικά όπως παραδέχτηκε και η ίδια η Επιτροπή Πρωταθλήματος, ΠΑΟ Ανθήλης και Ηράκλεια έβγαλαν από τη δύσκολη θέση τη διοργανώτρια και θα συμπληρώσουν τον 1ο όμιλο της Κατηγορίας. Γενικά και οι τρεις όμιλοι θα αποτελούνται από 11 ομάδες αν τελικά δεν προκύψουν και νέες αποχωρήσεις!
Γεγονός είναι ότι το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει 7 με 8 Οκτωβρίου, ενώ θα υπάρχει μέριμνα και αντίστοιχος προγραμματισμός με τα εντός έδρας παιχνίδια της Λαμίας.
Για τον 1ο όμιλο κλειδάριθμο πήραν Παμμωλιακός με Ρεγκίνι (ίδιο γήπεδο Μώλου) και Αμφίκλεια με Ελάτεια. Στον 2ο Αίαντας και Ολυμπιακός Λαμίας (γήπεδο Γαλανέικων) και στον 3ο Τσούκα και Αναγέννηση Γιαννιτσούς (γήπεδο Μακρακώμης).
Ο ΓΣ Παρνασσός Αμφίκλειας συμμετέχει στον 10 όμιλοΑς δούμε την κλήρωση:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική
Ηράκλεια - Παρνασσός Αμφίκλειας
ΠΑΟ Ανθήλης - Παμμωλιακός
Ρεγκίνι - Δαφνησιακός Αρκίτσας
Αετός Μενδενίτσας - Σκάρφεια
Ελατειακός - Κόμνηνα
Ρεπό Αγρότης Τραγάνας