Πέμπτη, 31 Αυγούστου 2017

ΓΣ Παρνασσός - Η κλήρωση του πρωταθλήματος

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (30/8) η κλήρωση του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΦ.
Μέχρι την τελευταία στιγμή δεν ήταν γνωστοί οι όμιλοι καθώς υπήρξαν λιγοστές συμμετοχές, ενώ τέθηκε το δίλημμα ποιες ομάδες από τη Λαμία θα συμπλήρωναν τον όμιλο της Λοκρίδας.
Τελικά όπως παραδέχτηκε και η ίδια η Επιτροπή Πρωταθλήματος, ΠΑΟ Ανθήλης και Ηράκλεια έβγαλαν από τη δύσκολη θέση τη διοργανώτρια και θα συμπληρώσουν τον 1ο όμιλο της Κατηγορίας. Γενικά και οι τρεις όμιλοι θα αποτελούνται από 11 ομάδες αν τελικά δεν προκύψουν και νέες αποχωρήσεις!

Γεγονός είναι ότι το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει 7 με 8 Οκτωβρίου, ενώ θα υπάρχει μέριμνα και αντίστοιχος προγραμματισμός με τα εντός έδρας παιχνίδια της Λαμίας.
Για τον 1ο όμιλο κλειδάριθμο πήραν Παμμωλιακός με Ρεγκίνι (ίδιο γήπεδο Μώλου) και Αμφίκλεια με Ελάτεια. Στον 2ο Αίαντας και Ολυμπιακός Λαμίας (γήπεδο Γαλανέικων) και στον 3ο Τσούκα και Αναγέννηση Γιαννιτσούς (γήπεδο Μακρακώμης).

Ο ΓΣ Παρνασσός Αμφίκλειας συμμετέχει στον 10 όμιλο
Ας δούμε την κλήρωση:
1ος ΟΜΙΛΟΣ 
1η Αγωνιστική
Ηράκλεια - Παρνασσός Αμφίκλειας
ΠΑΟ Ανθήλης - Παμμωλιακός
Ρεγκίνι - Δαφνησιακός Αρκίτσας
Αετός Μενδενίτσας - Σκάρφεια
Ελατειακός - Κόμνηνα
Ρεπό Αγρότης Τραγάνας

2η Αγωνιστική
Αγρότης Τραγάνας - Ηράκλεια
Παρνασσός Αμφίκλειας - ΠΑΟ Ανθήλης
Παμμωλιακός - Αετός Μενδενίτσας
Δαφνησιακός Αρκίτσας - Ελατειακός
Κόμνηνα - Σκάρφεια
Ρεπό Ρεγκίνι

3η Αγωνιστική
Ηράκλεια - ΠΑΟ Ανθήλης
Ρεγκίνι - Αγρότης Τραγάνας
Αετός Μενδενίτσας - Παρνασσός Αμφίκλειας
Κόμνηνα - Παμμωλιακός
Σκάρφεια - Δαφνησιακός Αρκίτσας
Ρεπό Ελατειακός

4η Αγωνιστική
Ρεγκίνι - Ηράκλεια
ΠΑΟ Ανθήλης - Αετός Μενδενίτσας
Αγρότης Τραγάνας - Ελατειακός
Παρνασσός Αμφίκλειας - Κόμνηνα
Δαφνησιακός Αρκίτσας - Παμμωλιακός
Ρεπό - Σκάρφεια

5η Αγωνιστική
Ηράκλεια - Αετός Μενδενίτσας
Ελατειακός - Ρεγκίνι
Κόμνηνα - ΠΑΟ Ανθήλης
Σκάρφεια - Αγρότης Τραγάνας
Δαφνησιακός Αρκίτσας - Παρνασσός Αμφίκλειας
Ρεπό Παμμωλιακός

6η Αγωνιστική
Ελατειακός - Ηράκλεια
Αετός Μενδενίτσας - Κόμνηνα
Ρεγκίνι - Σκάρφεια
ΠΑΟ Ανθήλης - Δαφνησιακός Αρκίτσας
Αγρότης Τραγάνας - Παμμωλιακός
Ρεπό Παρνασσός Αμφίκλειας

7η Αγωνιστική
Ηράκλεια - Κόμνηνα
Σκάρφεια - Ελατειακός
Δαφνησιακός Αρκίτσας - Αετός Μενδενίτσας
Παμμωλιακός - Ρεγκίνι
Παρνασσός Αμφίκλειας - Αγρότης Τραγάνας
Ρεπό ΠΑΟ Ανθήλης

8η Αγωνιστική
Σκάρφεια - Ηράκλεια
Κόμνηνα - Δαφνησιακός Αρκίτσας
Ελατειακός - Παμμωλιακός
Ρεγκίνι - Παρνασσός Αμφίκλειας
ΠΑΟ Ανθήλης - Αγρότης Τραγάνας
Ρεπό Αετός Μενδενίτσας

9η Αγωνιστική
Ηράκλεια - Δαφνησιακός Αρκίτσας
Παμμωλιακός - Σκάρφεια
Παρνασσός Αμφίκλειας - Ελατειακός
Αγρότης Τραγάνας - Αετός Μενδενίτσας
ΠΑΟ Ανθήλης - Ρεγκίνι
Ρεπό Κόμνηνα

10η Αγωνιστική
Παμμωλιακός - Ηράκλεια
Σκάρφεια - Παρνασσός Αμφίκλειας
Κόμνηνα - Αγρότης Τραγάνας
Ελατειακός - ΠΑΟ Ανθήλης
Αετός Μενδενίτσας - Ρεγκίνι
Ρεπό Δαφνησιακός Αρκίτσας

11η Αγωνιστική
Παρνασσός Αμφίκλειας - Παμμωλιακός
Αγρότης Τραγάνας - Δαφνησιακός Αρκίτσας
ΠΑΟ Ανθήλης - Σκάρφεια
Ρεγκίνι - Κόμνηνα
Αετός Μενδενίτσας - Ελατειακός
Ρεπό Ηράκλεια

Δεν υπάρχουν σχόλια: