Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2023

Παρνασσός Αμφίκλειας–Δάφνη Λιβανατών 0-4

Αποτελέσματα και η βαθμολογία της 1ης αγωνιστικής στην Α΄ Φθιώτιδας.
Για την 1η αγωνιστική της Α΄ Φθιώτιδας ο Παρνασσός Αμφίκλειας στο γήπεδό του αντιμετώπισε την φιλόδοξη Δάφνη Λιβανατών. Αν και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 0-4 υπέρ των φιλοξενούμενων, μέχρι το 60ο λεπτό ο αγώνας ήταν αμφίρροπος αν και η Δάφνη είχε προηγηθεί με γκολ του Ντζιού στο 21ο λεπτό.
Μετά το 66΄όταν και έγινε το 0-2 με τον Μπουγιώτα, η Δάφνη έδειξε την ανωτερότητά της και με γκολ των Ντζιού στο 75΄και του Άγγελου Βαρυπάτη στην λήξη του αγώνα επικράτησε άνετα με 0-4.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παρνασσός αγωνίστηκε με 10 παίχτες από το 85΄λόγω τραυματισμού του Αυγερινάκου και ο Παρνασσός δεν είχε άλλη αλλαγή.
Παρνασσός Αμφίκλειας - Προπονητής: Δημ. Πούλος
ΚΟΛΙΟΥΚΟΣ, ΑΥΓΕΡΙΝΑΚΟΣ, ΓΟΥΛΑΤΗΣ, ΚΕΦΟΣ, ΤΣΑΦΟΣ, ΚΑΡΑΠΕΤΣΑΝΟΣ, ΜΙΧΑΗΛ, ΤΣΙΚΙΜΗΣ, MERCURI, ΣΑΚΚΑΣ, ΣΙΝΓΚ
ΑΝΑΠΛ. ΜΠΑΚΑΛΕΞΗΣ, ΞΕΖΩΝΟΤΟΣ, ΣΕΓΚΑ Φ, ΣΕΓΚΑ Α, ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΓΚΕΝΕΡΑΛΗΣ, ΓΚΕΝΕΡΑΛΗΣ Α, ΜΑΤΣΙΩΤΑΣ, ΖΟΣΙΜΠΛΗΣ
Δάφνη Λιβανατών - Προπονητής: Δημ. Βέλλος
ΣΟΡΟΠΑΝΗΣ, ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, NOVRAI, ΤΣΟΥΚΑΛΟΣ, ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΝΤΖΙΟΣ, ΒΑΡΥΠΑΤΗΣ Χ, ΒΑΡΥΠΑΤΗΣ ΑΓΓ, ΜΠΟΥΓΙΩΤΑΣ, ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΟΛΙΑΣ
ΑΝΑΠΛ. ΣΤΑΙΚΟΣ, ΑΜΠΕΛΑΣ, ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΓΙΟΒΑΣ, ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ, ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Δείτε τα γκολ και τις δηλώσεις των προπονητών στην κάμερα της Εν Δελφοίς ΠΗΓΗ.