Χτες 13.07.2016, με πρωτοβουλία της "ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΠΟΛΙΤΩΝ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ" και υπό την αιγίδα του Δήμου, εμφανίστηκε στο θεατράκι της Αγίας Παρασκευής στην Αμφίκλεια, το εξαιρετικό και ¨ψαγμένο¨ γκρούπ με το όνομα ALEXILIO. 3
Η "Μικρή Επίδαυρος" της κωμόπολης πλημύρισε από την «ευγένεια ήχου και στίχου,» όχι αυτονόητο στις μέρες μας, με το συγκρότημα να κερδίζει και να ψυχαγωγεί ουσιαστικά, τους θεατές – ακροατές, ντόπιους αλλά και από την ευρύτερη περιοχή.
Δ.Ι.Καλπύρης
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjjRpVADrBEryxsuFqcqwUE_n1L8sObdA-RvtriLhYDGpPwEKytrkoG7RHNjrvd6uuzzN9cjbLC767TC1PN4s5p2NDQe57_0ngZhIjVIMgHTj5aBJ5-pWJu8wEObULNYL1BsjntZ9XNIjs/s200/ALEXILIO+AMFIKLIA+16+%252801%2529.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhc0qXn5CmsQZuk36d7ZU1Lu6Y-gjmS81OfFBCZN-ZwSXvM_4KPB-_aQcnWuP96ACOuO0-eX2GTl_wGulgbWzyYYMtnLb8RbPNoqI5G0UiG7nMwk8ohwA4yxbggGwZZv8nDI-0zla-Tz3w/s200/ALEXILIO+AMFIKLIA+16+%252802%2529.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjd6LKOqx3I9V9p3dmg2s3iiUjGrrJdlvLEqBzEoLgnBeRT0-jzz6F1LMCqJAJfUuOsyIr9CWZcVkvbx-1RbCNjaFXOg8kF50YSc5lAPBlqRK-rWUVq7fdLMiAs1q2_ec6kPduyT2cxv7Y/s200/ALEXILIO+AMFIKLIA+16+%252803%2529.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjV2sN65GBF5yxcwe8nCAyFCgJmU4BZlmRBaa-ZY5BpNyfUt7E5A9nNek4p65adx62FF73es_GzHIJU_PYkWVpjMGc7AFtMW4Tk-BCziAcTH1QcL50pXlBH1sawWtZWnfFn5vauwBLC-qQ/s200/ALEXILIO+AMFIKLIA+16+%252804%2529.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfjRBsZjrncMsUJSnlEk_NkGSgdK6UfKSI5iRcaMAK0H_iIHFWhbh4524QbUi5FFKufUC_sQbZABdMaS8AkgXv_x_r-rs-Zbk-CfbzSoXKU_uEw4c4cQFgRrpD8V1NYXVTSn2GAUeo5z8/s200/ALEXILIO+AMFIKLIA+16+%252809%2529.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiEdpihUAdi9egUcyYyTHyORul6Jb6w2fNLzXsJjvVdeczkanr0YvAv2k1AS3ZmakDS1ABtVa5ppArPqbsx9MOQbw0Kuci-oM6SHMa-d9mjfTysB17nPJzOpDQyyvzreId_6x6_6L_HsSg/s200/ALEXILIO+AMFIKLIA+16+%252811%2529.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjilYoyftJrb6kPBMfkgdzIIs8KpLqKrZfjP_7sxmPwmBxAlskZ4vztfXsYI5SPZEMXzIy7X81JcbQYaaXqcRFRoV1FDwNAv9Cmm_hkGMoPTLTeq_piWxKqYOI2dtKQk_HNIg8vzLxRUvo/s200/ALEXILIO+AMFIKLIA+16+%252813%2529.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhiMR2dmaPJzQPBrICrjdfbnzgIxBW4pPDwmIIWw5Yp5S9v_5kaV8LjyVC5Z2ng1pbsit52RWnVmraZZ2Jl0sRCGTkvvRa1ag0R7JbfaSLCtTLi5TVqhs250MBDzORgAO7NJnPup1X9dEM/s200/ALEXILIO+AMFIKLIA+16+%252815%2529.JPG)
Η "Μικρή Επίδαυρος" της κωμόπολης πλημύρισε από την «ευγένεια ήχου και στίχου,» όχι αυτονόητο στις μέρες μας, με το συγκρότημα να κερδίζει και να ψυχαγωγεί ουσιαστικά, τους θεατές – ακροατές, ντόπιους αλλά και από την ευρύτερη περιοχή.
Δ.Ι.Καλπύρης
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.