Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017

ΚΥΝΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 87-80

Μεγάλο ντέρμπι στις Λιβανάτες με τον Κύνο να κερδίζει στην παράταση τον Άρη Αμφίκλειας με 87-80, μια νίκη που τον εδραίωσε στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας πλέον απόσταση τριών νικών από τους διώκτες του!
Ματς-διαφήμιση του μπάσκετ, με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα στο σκορ και με την Αμφίκλεια να χάνει το buzzer-beater με τον Μιχέλη στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας που τελείωσε με 70-70!
Στο έξτρα 5λεπτο, ο Κύνος πήρε τη διαφορά στο τέλος, με τρίποντες “βόμβες” που του έδωσαν αέρα νίκης για να επικρατήσει τελικά με 87-80.
%ce%ba%cf%85%ce%bd%ce%bf%cf%83-%ce%b1%cf%81%ce%b7%cf%83-1Μεγάλο ντέρμπι από την αρχή, σε ένα γήπεδο με πολύ κόσμο που αν μη τι άλλο αποζημιώθηκε και με το παραπάνω.
Ο Κύνος στηρίχτηκε κυρίως στον Καστάνα που για ένα ακόμα παιχνίδι ήταν εντυπωσιακός φτάνοντας στη νίκη που του εξασφάλισε το πρώτο εισιτήριο για τα play-off ανόδου.
Οι γηπεδούχοι αφού γλίτωσαν από το άστοχο τρίποντο της Αμφίκλειας στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας πήραν το ροζ φύλλο αγώνος στην παράταση όπου οι Καστάνας, Τσαρούχας και Φαρφάλας πέτυχαν από ένα τρίποντο!
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μαμασούκα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-21, 19-17, 22-19, 12-13, 17-10.
ΚΥΝΟΣ (Καστάνας): Καστάνας 37 (4), Δούρος 12, Κατσομήτρος 13, Φαρφάλας 22 (3), Τσαρούχας 3 (1), Καραϊσκος, Λάμπρου, Γκορίτσας, Κατσιάνος.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Μώρος 15 (1), Μιχέλης 18 (1), Παπαδάκης 13 (1), Χούμπα 12, Τσεκούρας 7, Γεωργόπουλος 11, Χατζής 4, Νικόλοβ, Κάτσικας.         Πηγή