Στον μαγικό κόσμο των βιβλίων μας "ταξίδεψε" ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Αμφίκλειας, στη διάρκεια της διήμερης έκθεσης που διοργάνωσε στην κεντρική πλατεία της Αμφίκλειας.
Μία πρωτοβουλία η οποία στέφθηκε από επιτυχία. Μικροί και μεγάλοι φιλαναγνώστες είχαν τη δυνατότητα να επισκεφθούν την έκθεση βιβλίου και βάση ηλικίας ή προτίμησης να επιλέξουν τον δικό τους "ταξιδιωτικό προορισμό" από την πληθώρα τίτλων που υπήρχε.
Μπράβο στα μέλη του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων που απέδειξαν εμπράκτως ότι το βιβλίο μπορεί και πρέπει να είναι κομμάτι της ζωής μας. Προσφέρει ηρεμία, γνώση, ιδέες και ενδυναμώνει το πνεύμα, όπως η γυμναστική το σώμα. Σε μία εποχή όπου η τεχνολογία μας κατακλύζει, η υπενθύμιση της αξίας και των οφελών ενός καλού βιβλίου είναι άξιας συγχαρητηρίων!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhEwl-S7WNEEu4xRCKfLPYMB5VKGsrgTSoQPgo43SFDwpcH54bXGg_xFQvi2zXfiq4eqsWSMpDwcn4ultEffzh0LuBfSCg7LiNWyZDqxuxylSVx7ngt8BHJG70iOacA7fJ6X6uD6wShhSFe_WhpgVMA9jWUA4VUTrujdY7BH_X2WZW1_OwWl964sfV5Ew/w200-h113/FB_IMG_1651345576741.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgFIemAfP20W66OyW8rS-Oz6Y3LCkw7KoKiErpwRDRtZ7YMaLoiAxLLhd6cTCUvEChNtmDAuW5qhYEFA1VOBFjYWIMmvE2tHUKKJAW53csPMk1ausSsBweXIa_J6ojtzGN1EA6DFWydmvZifwlxGmUfuSJ9YNfK7LAEJhoRvvaacr2xOwCm2UOmkpMHGg/w200-h154/FB_IMG_1651345584963.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi_W_Ys0WbbMFF1f-MX1kbpFfwuHcJrcgzenk8Bbj3xO8PgXrHIoJ30el0SeaxzV6SF2Z5nsAsF3oK1P9AJ2GuJuBX_YP4mOk6oj3g3NEwbrxbY1NwqQpgtvhY53pj7ExoAwlS6PkphPIh8Dc1jAFB8RCb5PwiEmcLTi2ea3dn3WlWA2wfxcW_QltYZPA/w200-h173/FB_IMG_1651345588303.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5k178SDDbzOQ71s438xQ5bzgyk8-gT6y6jBAySPq47YKXi6j81Po4RxE6E7dKSmTr0uJp4gMLTBkYW6rooc79AVHaPVw98iH0oqHaGxYJ__S5ST0wMrtTBt9yo5bIm_rz249VDWu96GrZ8jzhWmbMbRwbsxT6_NDqTA1x0WeDFv9BLcOTR2LVs1X8mg/w200-h180/FB_IMG_1651345592510.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEif7Tv-0PnKCHtHSgWE7ryEIJ298k-keO2VklSxv7D8si1a0LBQH1O0CQMAziiy4z2hsFYkvW1kRyU6NUjHBOcScPO_rALClKuskzKFsP-AvAxPZhGYQc-OY9ZPGl6J45UHjN-p1_OiTHT-aMGbYwvRAivsgggg0CCBoQiZOhaPxi-RlGXjZPTs5aOgQw/w200-h164/FB_IMG_1651345597094.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQX2w94zkWz9Y_p05YRVtH436UTa8SfQ2dFX7LTyh2E0SO3ZieBDnr4dtH84WavpJ4_B-n4KF9moFY39SU-FH6ojVawZRTOlKpgCtpf8umfVTtUlA99Diqwf-RjrM9onj4pxKM24iCVn8-_bSN_Y5vS4TYHS3OPwJbstCMC9J0SlGlHYWugIfOxqWVFA/w200-h171/FB_IMG_1651345599487.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSIEaKOV-5-elt5PeznzGYHOdJbhn5s9EHoJ-2X8gTPlMnv1JagjR_0eAjso2bXvM1WBjfymPfYVbd8tlajeCQBsjGh6MtnGqMzxbIgTrVL3S3jqGgRTQjgFjhWR0dsxy9c5etj5WVowZRI32LGc70nVdlA1w33BqILRwz6tM95Ot9ivMJs5BdUQcCfA/w200-h113/FB_IMG_1651345602481.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.