Εγκαταστάθηκε και λειτουργεί το σύστημα εικονικής πραγματικότητας (Virtual Reality), στη Δημόσια Βιβλιοθήκη Αμφίκλειας (τμήμα Η/Υ) και οι εντυπώσεις (και προσωπικές) είναι το λιγότερο εκπληκτικές.
Η αυξημένη προσέλευση στην Βιβλιοθήκη εξ αιτίας του συστήματος V.R, κυρίως μαθητών, στους οποίους η Βιβλιοθήκη παρέχει την δυνατότητα εξοικείωσης με τις νέες τεχνολογίες, δημιουργεί παράλληλα αυξημένο ρεύμα και προς τον βιβλιοδανεισμό. Τα εύσημα στη Διοίκηση και στη Διαχείριση της δραστήριας Βιβλιοθήκης.
Δ.Ι.Καλπύρης![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0dwLS__xJnKldFI95By5SSEoXsb2ySFGdwe-FX3MqeXyr_7SSznFJWRn1UgV48NNvuqDU0C7XKoiZLHyxRqKm2KhEs9I2EIwhr6rxhhwUTunZSwz6pHi3zLaxmrhHBZ2FSdOwa6ACw0s/s200/DSC01+ANT+B%255B3%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjv6Bzpzo-Uq57CqG78BC6AcJH6PZASCDeZG936hSGr-mjIZ2FWmKRQ1xGXU3GYT58c4dlSGdPblCWNMM1fjzy7wuM6Rhmp5Rf1Hgc7TUUCS0zWI6HcgTDIoMeslYYIVZHQtyrE1Hy7P5A/s200/DSC02+ANT+B%255B5%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7wQHkA8gCokHKQ0f9AqJ6UNPNmillB2WLbXYH65BpHeT-Q7NQ0ylXtzNFIw7Hm2RbXGIKh7Emtl03DdCo7v1eef0IJOGJAw_mX_rQkeAL6498KEBGIYhhxCko-Pm07aTteERRp9hVFFc/s200/DSC03+ANT+B%255B3%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifcAS6q4f6vgj790ulBQWGCr2i2dLC6wiyNvdpp9Ze2cTJ3DUDF5wlg2DxiwHv8t719V3BfGqCkacalvTtZvzudfyAg0ZKcNkFUccTCYrj8FMEce8QXD9yT4JV-MyamG07YQklFKQQozc/s200/DSC04+ANT+B%255B5%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi8SyfreQWmFxX98YhJB4zEdKxvLqlkDmji8M_hhgob4kJWXjl0j4O2Z5d3HPet55iCDPAoDfMlVybYlEVFdUXp45Su2nMiQ-N9Jyf8VfGYYIRFSpKyYPTz9g_xELGEOL-VEHfnW7crloQ/s200/DSC05+ANT+B%255B4%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgF9QqeL7n9RiaIlJYkpjLzNVqHLi9JNYYKmSo12-5Awpc_nwxQ_0uFeKva8herqlob0BLBNITERFMMUtjr9G0HsoOlw4oBXj2d7NLALjBXaZRApK98qCPTCFDAukmbjofKEH7VC9AZIfU/s200/DSC06+ANT+B%255B5%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBBAbXKn2r8um0ZrsI07RskC0UcQzwpnE3GehLdV_XBJVInklhe5LkYJBxOv0ofPDAiJ5ap6LamkJ4mXmFLXb2fuNwJse2iwarenVDJWpJd_pvShsQMs7kUAps87FlH53I8Bob98XIdSE/s200/DSC07+ANT+B%255B4%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgkwt-2dQtR-lVgsZJQOJ23ZfFHg2r5tF6llEmu2XKXyH8j49cR7nCSNLN66DGTFC6Xfdzdona_0nAmrVdPExTGUgEbT1deKG7LOKZShV7dcojzE4jND72qY7xADcSJXuXAuB3K1LRIZGo/s200/DSC08+ANT+B%255B4%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh5rwS6TN-5nBbZNr3FHWfqTqsuPgCIiv9Bjr_Vk7uMG1tRM1YrA4aWu4Px2R0JK3oIlmKxmxbysd88ftnkolBtSSSjD6aSvDYqtCR_YqbgL_0YYpU7busTgvQB-l9l0-rhpdVk6hORHrI/s200/DSC09+ANT+B%255B3%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQYqYDBhZeCvCHGrBrXsK4hTslvYVlf-Fwfc0w-6T75CDKKE8Js2EOmrOVEU5OWCLQ6wfBEPWLSu_yJAeEZ9cNTKajy7OWJbZ96L8rzW3V7_zd807srG_-77orlpxJWS-1kW780WI4jTo/s200/DSC10+ANT+B%255B4%255D.jpg)
Η αυξημένη προσέλευση στην Βιβλιοθήκη εξ αιτίας του συστήματος V.R, κυρίως μαθητών, στους οποίους η Βιβλιοθήκη παρέχει την δυνατότητα εξοικείωσης με τις νέες τεχνολογίες, δημιουργεί παράλληλα αυξημένο ρεύμα και προς τον βιβλιοδανεισμό. Τα εύσημα στη Διοίκηση και στη Διαχείριση της δραστήριας Βιβλιοθήκης.
Δ.Ι.Καλπύρης
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0dwLS__xJnKldFI95By5SSEoXsb2ySFGdwe-FX3MqeXyr_7SSznFJWRn1UgV48NNvuqDU0C7XKoiZLHyxRqKm2KhEs9I2EIwhr6rxhhwUTunZSwz6pHi3zLaxmrhHBZ2FSdOwa6ACw0s/s200/DSC01+ANT+B%255B3%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjv6Bzpzo-Uq57CqG78BC6AcJH6PZASCDeZG936hSGr-mjIZ2FWmKRQ1xGXU3GYT58c4dlSGdPblCWNMM1fjzy7wuM6Rhmp5Rf1Hgc7TUUCS0zWI6HcgTDIoMeslYYIVZHQtyrE1Hy7P5A/s200/DSC02+ANT+B%255B5%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7wQHkA8gCokHKQ0f9AqJ6UNPNmillB2WLbXYH65BpHeT-Q7NQ0ylXtzNFIw7Hm2RbXGIKh7Emtl03DdCo7v1eef0IJOGJAw_mX_rQkeAL6498KEBGIYhhxCko-Pm07aTteERRp9hVFFc/s200/DSC03+ANT+B%255B3%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifcAS6q4f6vgj790ulBQWGCr2i2dLC6wiyNvdpp9Ze2cTJ3DUDF5wlg2DxiwHv8t719V3BfGqCkacalvTtZvzudfyAg0ZKcNkFUccTCYrj8FMEce8QXD9yT4JV-MyamG07YQklFKQQozc/s200/DSC04+ANT+B%255B5%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi8SyfreQWmFxX98YhJB4zEdKxvLqlkDmji8M_hhgob4kJWXjl0j4O2Z5d3HPet55iCDPAoDfMlVybYlEVFdUXp45Su2nMiQ-N9Jyf8VfGYYIRFSpKyYPTz9g_xELGEOL-VEHfnW7crloQ/s200/DSC05+ANT+B%255B4%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgF9QqeL7n9RiaIlJYkpjLzNVqHLi9JNYYKmSo12-5Awpc_nwxQ_0uFeKva8herqlob0BLBNITERFMMUtjr9G0HsoOlw4oBXj2d7NLALjBXaZRApK98qCPTCFDAukmbjofKEH7VC9AZIfU/s200/DSC06+ANT+B%255B5%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBBAbXKn2r8um0ZrsI07RskC0UcQzwpnE3GehLdV_XBJVInklhe5LkYJBxOv0ofPDAiJ5ap6LamkJ4mXmFLXb2fuNwJse2iwarenVDJWpJd_pvShsQMs7kUAps87FlH53I8Bob98XIdSE/s200/DSC07+ANT+B%255B4%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgkwt-2dQtR-lVgsZJQOJ23ZfFHg2r5tF6llEmu2XKXyH8j49cR7nCSNLN66DGTFC6Xfdzdona_0nAmrVdPExTGUgEbT1deKG7LOKZShV7dcojzE4jND72qY7xADcSJXuXAuB3K1LRIZGo/s200/DSC08+ANT+B%255B4%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh5rwS6TN-5nBbZNr3FHWfqTqsuPgCIiv9Bjr_Vk7uMG1tRM1YrA4aWu4Px2R0JK3oIlmKxmxbysd88ftnkolBtSSSjD6aSvDYqtCR_YqbgL_0YYpU7busTgvQB-l9l0-rhpdVk6hORHrI/s200/DSC09+ANT+B%255B3%255D.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQYqYDBhZeCvCHGrBrXsK4hTslvYVlf-Fwfc0w-6T75CDKKE8Js2EOmrOVEU5OWCLQ6wfBEPWLSu_yJAeEZ9cNTKajy7OWJbZ96L8rzW3V7_zd807srG_-77orlpxJWS-1kW780WI4jTo/s200/DSC10+ANT+B%255B4%255D.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.