Δευτέρα 16 Απριλίου 2018

Τελεθριακός - Άρης Αμφίκλειας 101-75

Σκορ και θέαμα στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Ιστιαία, με τον Τελεθριακό να φτάνει στην πρώτη του κατοστάρα στη σεζόν, κερδίζοντας τον Άρη Αμφίκλειας με 101-75!
Το γεγονός ότι το ματς ήταν χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον έδωσε την ευκαιρία στις δύο ομάδες να παίξουν ελεύθερο μπάσκετ, αφήνοντας στην…άκρη τις άμυνες και δίνοντας βάση στην επίθεση και στο θέαμα!
Ο Τελεθριακός με αυτή τη νίκη του τερμάτισε στην 7η θέση, ενώ ο Άρης Αμφίκλειας κατέλαβε την 10η θέση και θα περιμένει να δει αν θα καταφέρει να παραμείνει η Παναγίτσα στη Γ’ Εθνική, για να διατηρηθεί και εκείνος στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ.
Η ομάδα του Δαδίτσιου πήρε από την αρχή το πάνω χέρι στο σκορ, προηγήθηκε με 24-16 στην α’ περίοδο και 50-40 στο ημίχρονο για να επικρατήσει τελικά 101-75, έχοντας για πρώτους σκόρερς τους Χοτζαλάρι (26), Παπάνογλου (20).
Από τον Άρη πρώτος σκόρερ ήταν για μια ακόμα αγωνιστική ο Τσεκούρας με 15 πόντους.  Πηγή

Διαιτητές: Παστήρας-Βαρσαμάς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-16, 26-20, 21-17, 30-22.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ(Δαδίτσιος): Μέτα 18 (1), Ρουμελιώτης 3 (1), Κλούρας 4, Παπαθανασίου 10, Σταμούλος 2, Τσιτούμης, Κουμπές 6, Δήμου 12 (2), Χοτζαλάρι 26 (1), Πάπανογλου 20 (2).

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Ζανιάς 2, Μώρος 12 (2), Μιχέλης 11 (2), Στιβαχτής 4, Παπαδάκης 10 (3), Νικόλοβ, Χούμπα 8 (2), Τσεκούρας 15 (1), Γεωργόπουλος 13.