![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiMsz2QtEcGDWA495_zb1VP8lB3wuj_4_V28Gel6ASLXDF4nVvyggmxmFvi8yOTFx9wZh3oCkdZM0GPhPv9n_WsxIR-mKiuNM8MAL94sM7UdkIAhGxyGTu1ykV3N6ygcufy9etXb0UuYG3T/s200/thumbnail+%252817%2529.jpg)
Ενημερωτικό 25.07.18, Η Αμφίκλεια τιμά ιδιαίτερα την Αγία Παρασκευή, στο αντίστοιχο εκκλησάκι ψηλά στην Αμφίκλεια και ο εκεί εσπερινός [25.07.18] έχει πάντα την δική του ξεχωριστή ατμόσφαιρα.. Δίνεται επί πλέον η ευκαιρία, εκτός από το καλοκαιρινό σμίξιμο μονίμων κατοίκων και "αποδήμων" να γεμίσουν με παραπάνω κόσμο, έστω για λίγο, τα δρομάκια του παραδοσιακού οικισμού της κωμόπολης, κόντρα στο μεγάλο Πανελλαδικά, δημογραφικό ζήτημα. Δ Ι Καλπύρης
ΥΓ: Ο αείμνηστος παπαΓιάννης Σκαλίγκος επιστέφοντας με το καλό από το Αλβανικό μέτωπο, όπου είχε επιστρατευτεί ως λοχαγός ιερέας, λειτουργούσε κάθε Παρασκευή το εκκλησάκι, αδιάκοπα από 1941 μέχρι τα βαθειά γεράματα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEha4gcodOuU-vOfTF9l55WlqfnBZRgmYxflUnj_FdA9mkH0FzSw1tvbyQ9Zs7Y1a9eLcCGfZaqfCSHWvsqdD51Xy6dUciD5O-Bh_1o006AvK_x4lfcRdEdOhqsOPrqxEA3iwXk6oUpaxF4s/s200/thumbnail+%25282%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCb5Ytoq6DPeJ5pl4gR-UPkA4GRszBCsosny98huToBrhK1CzxGU_CuLbMIrJ4Zp_aSdq-g_OIuzQ3QMv5zwys7QVw9sGJEy1ZtywnaTfD1taYZXkK5HuckpWCjZlCNXXNUCYcmguSsIpK/s200/thumbnail+%25283%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgVY0x-kMx5L5ISyOn2w1PanQnqBUoQDchHCQRApN_mNIgMshyphenhyphen_CZHmp4IHWHL0d5RYJGm6yYbBvDJrsvJMmxnntuBzECrc95XhbT9Lfadmf-xxpwIaTijBKlEOJhJJwiI7h7MoeNhGDTBn/s200/thumbnail+%25284%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbTLr-MnZJdwDKKI9aA9C2foB5e4hT26dKb4eJpKpy1Ll0magL94uzXq0459AhgrNwoybyg8eXwCdnaDPmu7EUv76Jee5DKi4y-2frKWpCWT3KIPfur15832juqBAlTCoVYipoA0-Fhbr8/s200/thumbnail+%25285%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjZBOpZCSc1Zch5IK8hzgZoGJn0d46MTwxyvvQdMSbs-d4mH7XWonN1kW6tdQYuaAAXwVbw1S7as-2Q30xPZUPRjS58YOsc9PxnSpaNLPCXJ5pMDwWzhfLfE8BdfEz7gjq7_1SDcjJcPrwT/s200/thumbnail+%25286%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjxHXD4JiFNtIBy9x2DZOmYYbNICggpg8Lf6C7KlgeEz02zKoQb7XK3Ag4UHhatwlNp3zysEZWCNVSG59tfOIqhLqBbWEPSgBudszuJxVw75UwNv9BPGSm9tolEEmNYMadXPHuBdWazimPN/s200/thumbnail+%25287%2529.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.