Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2018

Αρης Αμφίκλειας-ΓΣ Αυλίδας 58-66

Σπουδαίο διπλό για τον Γ.Σ. Αυλίδας που έφυγε με το διπλό από την Αμφίκλεια, κερδίζοντας τον Άρη με 58-66.
Η ομάδα του Φραγκούλη πέτυχε τη δεύτερή της νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας σημαντικό έδαφος για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Από την άλλη ο Άρης Αμφίκλειας γνώρισε τη δεύτερη του ήττα φέτος.
Οι παίκτες του Φραγκούλη μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 17-30 και 20-32 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Άρης Αμφίκλειας αντέδρασε, γύρισε στο ματς και προηγήθηκε με 47-43 στο 32’.
Εκεί όμως, ήταν η σειρά του Γ.Σ. Αυλίδας να επιστρέψει και να προηγηθεί  και πάλι στο σκορ (47-48).  Με το σκορ στο 51-51 οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα σερί 2-12, ξεφεύγοντας στο 38’ σε 53-63 και κλείδωσαν τη νίκη.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Τσίτσης που πέτυχε 19 (2) πόντους και από τον Άρη Αμφίκλειας ο Παπαδάκης με 14 (3) που όμως δεν ήταν αρκετοί για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του. Πηγή
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-12, 14-20, 23-11, 15-23.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Μώρος 4, Μιχέλης 12 (1), Καστάνας 10, Παπαδάκης 14 (3), Βουρτζούμης 4, Τσεκούρας 12, Χατζής 2, Στιβαχτής.
Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Φραγκούλης): Πολίτης 2, Αλεξάνδρου 9 (2), Μαλακασιώτης 11, Δέδες 4, Λαφτσίδης 4, Σταματίου, Τσίτσης 19 (2), Παπαγιαννόπουλος 10 (2), Βασιλείου 7 (1).