Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2018

Αναγ. Λαμίας-Αρης Αμφίκλειας 77-68

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Αναγέννηση Λαμίας που επικράτησε του Άρη Αμφίκλειας με σκορ 77-68.
Από την άλλη η ομάδα της Αμφίκλεια γνώρισε τη δεύτερη της ήττα.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 22-17 στο 10’. Η δεύτερη περίοδος άνηκε στον Άρη Αμφίκλειας καθώς με επιμέρους σκορ 14-23 πήρε κεφάλι στο σκορ και πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 36-40.
Στην 3η περίοδο η ομάδα της Λαμίας ανέκαμψε και προσπέρασε εκ νέου τον Άρη Αμφίκλειας, παίρνοντας στη συνέχεια ένα προβάδισμα το οποίο διαχειρίστηκε φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 77-68.
Για την ομάδα του Κουμπούρα απουσίασε και πάλι εξαιτίας τραυματισμού ο βασικός σέντερ Σκαρμούτσος.
Ο Φραγκιαδάκης με 18 (3) πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών και ακολούθησε ο Γκιρίτσης με 17.
Η ομάδα της Αμφίκλειας διαμαρτύρεται για την διαιτησία, υποστηρίζοντας πως στην τρίτη περίοδο πήρε το πρώτο φάουλ στα τέλη του δεκαλέπτου.  Πηγή