![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiJN846NwWPvHmWgYR_3SrCLKPFIOXnPw3imseOeggYrhK98YMBuGs3aL69JKq1szHjJbKcjxkqVqt50eiOKfu6EiTpM6DFBbKU0TaaQQYqDDyNW0d2RFsuDe9Oyw-Ojax8_2QF1GzLzpGj/s200/90682280_3264844900201306_874181047674208256_o.jpg)
ο ΔΙΚ ¨απάντησε¨ έναν εγκαταλειμμένο από παλιά [10ετία ’60) αλλά ανθεκτικό ακόμα, Ελληνικό κορυφαίο κινητήρα ντήζελ <Σ. ΜΑΛΚΟΤΣΗ,> σε έκδοση φυσικά ξηράς [άρδευση.]
Έβγαινε ο άριστος και αξιόπιστος αυτός κινητήρας και σε έκδοση θάλασσας, όπως οι παλιότεροι και οι νοσταλγοί γνωρίζουν. Είναι γνωστή η παροιμιώδης αντοχή και απόδοση κάτω από όλες τις συνθήκες, του συγκεκριμένου τύπου κινητήρα ο οποίος έπαιξε καθοριστικό ρόλο στη ζωή και στην εξέλιξη της αγροτικής κατά κανόνα κωμόπολης.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSIVynuPXAv3blQEQOmMc1SnbLdoPtjiH2v3QS5azN6ExAT7R1_kigz1QDnV5FddjxmBpFdb1KYlj4kefem4FyQCTUf_is5aZEbP-q4GuFZUFPS2z-_uCTN5w2YGkkmVPn2kvO-SnqNR5Z/s200/90591180_3264845303534599_5167587896156225536_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSxWYbK0rBnTZ1MWAdGq9rkJn1qgR-XNRiqgbVyyUoXbTLg4TefA8ct-7Ah73g-U1IspX1SmUL04IvF7sb2vaSOhLkJDW9RmeWDq24elOYLN2rnMgZsRqOJJNDsb9_2t8HsQ8EEzd7xdDb/s200/90606966_3264844910201305_4293602862199472128_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh2Xh3mN3l9hDum8n5VxotxbInGuAR1W1k-Ulm_xCtVABkctfjPn4uS9ywVWMHwndlw8N14ulUL6B_LfbGkRQJw2CeJ3E6MQ_1mb12kZT8C53PgCVw8H9jrcdWDk0y4rxxy-87t-15AUH2V/s200/90617826_3264845126867950_3640537223528448000_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg60lQTRVrrggHVdDNVCQpY-BL9bIAxw0GHknLWqPVWjjECiao52X35jYieLXN4GwUEDJBzUFJMsEab-nSwzD7cbKIdMr8P5SObr-QUeDFv1pXh6CUdqMW2-O5ODTAfTTaiblHlC24pVet-/s200/90743367_3264845540201242_1884538251125981184_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7txazG0tSYXvD4H28GTOBD6DLEsQb4vkl7Q6R9BR029zlA3ZxW1GqfPMWQAi2Ct-P4kdAfXgPXT6wgy1F7RTTGf6GusG_wtZDZFl3pZAjAuYgDLyt9tETtHW84Q1zcrH97dOFAeAqAvTa/s200/90760471_3264845383534591_3701580721828134912_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhdU6b-5Fkh6d07f5WzziwZsXOY91MN-ViGtl9_KPOHVqBbVtI8qFQp6yzyCocplenOkcrtBR3T44GCkY3497RnD6-AfGPsnd-yh1P3M6h2yu-Jjt7MIURTpifHp3qRLCk9cP5DamxCXUf9/s200/90783134_3264845013534628_3103099015068123136_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSIVynuPXAv3blQEQOmMc1SnbLdoPtjiH2v3QS5azN6ExAT7R1_kigz1QDnV5FddjxmBpFdb1KYlj4kefem4FyQCTUf_is5aZEbP-q4GuFZUFPS2z-_uCTN5w2YGkkmVPn2kvO-SnqNR5Z/s200/90591180_3264845303534599_5167587896156225536_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSxWYbK0rBnTZ1MWAdGq9rkJn1qgR-XNRiqgbVyyUoXbTLg4TefA8ct-7Ah73g-U1IspX1SmUL04IvF7sb2vaSOhLkJDW9RmeWDq24elOYLN2rnMgZsRqOJJNDsb9_2t8HsQ8EEzd7xdDb/s200/90606966_3264844910201305_4293602862199472128_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh2Xh3mN3l9hDum8n5VxotxbInGuAR1W1k-Ulm_xCtVABkctfjPn4uS9ywVWMHwndlw8N14ulUL6B_LfbGkRQJw2CeJ3E6MQ_1mb12kZT8C53PgCVw8H9jrcdWDk0y4rxxy-87t-15AUH2V/s200/90617826_3264845126867950_3640537223528448000_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg60lQTRVrrggHVdDNVCQpY-BL9bIAxw0GHknLWqPVWjjECiao52X35jYieLXN4GwUEDJBzUFJMsEab-nSwzD7cbKIdMr8P5SObr-QUeDFv1pXh6CUdqMW2-O5ODTAfTTaiblHlC24pVet-/s200/90743367_3264845540201242_1884538251125981184_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7txazG0tSYXvD4H28GTOBD6DLEsQb4vkl7Q6R9BR029zlA3ZxW1GqfPMWQAi2Ct-P4kdAfXgPXT6wgy1F7RTTGf6GusG_wtZDZFl3pZAjAuYgDLyt9tETtHW84Q1zcrH97dOFAeAqAvTa/s200/90760471_3264845383534591_3701580721828134912_o.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhdU6b-5Fkh6d07f5WzziwZsXOY91MN-ViGtl9_KPOHVqBbVtI8qFQp6yzyCocplenOkcrtBR3T44GCkY3497RnD6-AfGPsnd-yh1P3M6h2yu-Jjt7MIURTpifHp3qRLCk9cP5DamxCXUf9/s200/90783134_3264845013534628_3103099015068123136_o.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.