Δευτέρα 6 Μαρτίου 2023

Μώλος-Άρης Αμφίκλειας 66-76

Στην παράταση κρίθηκε ο αγώνας στον Μώλο, με τον Άρη Αμφίκλειας να φεύγει νικητής κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 66-76!
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 34-30, με τον Άρη να ανεβάζει την απόδοσή του στο β’ ημίχρονο και με εκτελεστή κυρίως τον Χαρατσή να παίρνει το προβάδισμα που όμως αποδείχθηκε πως δεν ήταν αρκετό, καθώς ο Μώλος έμεινε κοντά στο σκορ και με το 62-62 της κανονικής διάρκειας έστειλε τον αγώνα στην παράταση.
Εκεί, οι φιλοξενούμενοι ήταν εμφανώς καλύτεροι και με επιμέρους σκορ 4-14 έφτασαν στη νίκη με 66-76.
Από τον Μώλο Στουγιάννης, Πολύμερος και Φούντας τράβηξαν το σκορ, ενώ από τους νικητές εντυπωσιακός ήταν ο Αντ. Χαρατσής με 38 πόντους και τον ακολούθησε ο Κουρέπης με 18 πόντους.
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 34-30, 48-49, 62-62 (καν. διάρκεια), 66-76 (παράταση-τελικό αποτέλεσμα).
ΜΩΛΟΣ (Γρίβας-Γαλάνης): Παπανικολάου, Καλοβελώνης 2, Κουφαλιώτης 2, Βλασόπουλος 8, Κεράτσας, Χάϊτα Β., Νικολάου 7 (1), Πολύμερος 14 (1), Φούντας 15 (1), Στουγιάννης 18 (3), Μακρής, Βαρυπάτης.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Μώρος): Χαρατσής 38 (2), Ζωγράφος 2, Μιχέλης 3, Τσεκούρας 7, Μάμαλης 2, Παπαναγιώτου 4, Μπάτσος 2, Κουρέπης 18 (2). ΠΗΓΗ