Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2018

Αρης Αμφίκλειας-Μακαρος Αμφισσας72-52

Εντυπωσιακή εμφάνιση!
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 72-52.
Εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκη με 20 πόντους (72-52) για τον Άρη Αμφίκλειας απέναντι στον Μάκαρο που μετά την πρώτη περίοδο απέκτησε μία διαφορά ασφαλείας, φτάνοντας στη δεύτερή του νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ.
Ο Άρης Αμφίκλειας πραγματοποίησε μία εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην ομάδα της Άμφισσας, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνος.
Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 3 πόντους διαφορά υπέρ των γηπεδούχων (16-13), όμως στη συνέχεια η ομάδα της Αμφίκλειας έδωσε ρεσιτάλ.
Στο γ’ δεκάλεπτο με 4 διαδοχικά τρίποντα του Παπαδάκη έφτασε να προηγηθεί με 66-38, με το τέταρτο δεκάλεπτο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα και τις δύο ομάδες να δίνουν χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς κατά κύριο λόγο παίκτες.
Ο Μάκαρος από την πλευρά του υπέστη την τρίτη του ήττα στο πρωτάθλημα και δεν δείχνει να πατάει καλά μέσα στο γήπεδο.
Διαιτητές: Κωτσακόπουλος-Σοφόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-13, 21-10, 26-12, 9-17.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Στιβαχτής 2, Στρωτός, Μώρος 11, Μιχέλης 7 (1), Ζανιάς Θ., Παπαδάκης 13 (4), Νικόλοβ 2, Βουρτζούμης 7 (1), Τσεκούρας 13, Ζανιάς 4, Κουρέπης, Καστάνας 12.
ΜΑΚΑΡΟΣ (Γίδας): Δρίβας 6, Μαμαρέλης 7 (1), Οικονόμου 4, Κυριακίδης 9, Ξαγαράς 6, Τσικνής 5, Φουσέκης, Φωτητζόγλου 2, Ξηρός 3, Παπαδήμας 5 (1), Βίλλιας 2, Νασάκης 3 (1).