Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΧΒΑ 65-100

Σκορ και θέαμα στην Αμφίκλεια με την πρωτοπόρο ομάδα της ΧΒΑ να πετυχαίνει μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά επί του Άρη με 65-100 σε ένα πολύ καλό ματς όπου πρωταγωνίστριες ήταν οι επιθέσεις των ομάδων!
Από την αρχή του αγώνα η ΧΒΑ πήρε προβάδισμα στο σκορ για να προηγηθεί στο 10λεπτο με 20-32 και στο ημίχρονο με 40-56.
Στο β’ ημίχρονο η διαφορά πήγε αρχικά στους 20 πόντους με τους δύο προπονητές να δίνουν μεγάλο χρόνο συμμετοχής στους μικρούς για να έρθει το τελικό 65-100, σε ένα ματς με 19 εύστοχα τρίποντα, τα 16 οι φιλοξενούμενοι, αλλά και με αρκετά νεύρα και πολλά φάουλ. Αξιοσημείωτο επίσης, πως στο τέλος οι διαιτητές κράτησαν το δελτίο του Βαγγ. Βουρτζούμη!
Διαιτητές: Πατάγιας-Ζαφείρη.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-32, 40-56, 56-77, 65-100.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Μώρος 5 (1), Μιχέλης 4 (1), Καστάνας 11 (1), Παπαδάκης 8, Νικόλοβ 2, Βουρτζούμης 5, Τσεκούρας 24, Ζανιάς 2, Χατζής 4, Αλλιού.

ΧΒΑ (Μπρατσιάκος): Ντουζίδης 7 (1), Μπρατσιάκος 9 (3), Σταθόπουλος Δ. 9 (3), Κοσμετάτος 16 (2), Κατσούλας 10, Βογιατζής 3 (1), Χατζηστάμου 7 (2), Τσιριμώκος, Χοροζίδης 9, Πελεκούδας 9, Στεφάνου 17 (4), Σταθόπουλος Σ. 4. Πηγή