![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiXAc0ROk_Ydcs-jWYmO8AGChF-wHOMeqlnHl0ku_tq-PcPxFGNTXufk48Ppo8wSKbEwC3Hgm4RdNlAcI20LuyYxILVv1T3IkCQd4HjvzdtQqFgYcwVVDiJofCxhFWiwHtB4WvaGuEJ757rVgKOMuxtu1DCxtqFVe0ITAUsuwQU9QrgVP8z1EXH9LjgIQ/s320/IMG_20221016_122209.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZi56kFWxM-v0VBhxAVCK_JV5vo5rtPrIJB-w8EpM3pLoD3q8Ydu1P-q_jg7zhmvUw_tm_htMcl9HtvJYuWKbqlFFZGheGNycjH0ZG7e9WVJ4cTbrvqxEcEYAs1p8THa6cwu56ZzCePlJ0NNZZ-42JLUuR6mwCtE7Z5BBeW1dc0ogn0M8JW1weSf8xkA/s320/IMG_20221016_122230.jpg)
Η βρύση της κουρελιάς, ανακατασκευάστηκε εκ βάθρων, αφού πρώτα γκρεμίστηκε η παλαιότερη που βρισκόταν στην θέση της. Η ανακατασκευή της έγινε με υλικό την πέτρα διατηρώντας την παραδοσιακή της μορφή και με διακριτικά φωτιστικά να την αναδεικνύουν εξαιρετικά.
Στις φωτογραφίες φαίνεται η εμπρόσθια και η οπίσθια άποψη της βρύσης στην οποία έχει δημιουργηθεί ένα πέτρινο παγκάκι.
Η προηγούμενη είχε κάποιο πρόβλημα;
ΑπάντησηΔιαγραφήΤΕΛΕΙΑ Η ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΑΛΛΑ Η ΠΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΕΝΟΣ ΣΥΝΤΟΠΙΤΗ ΜΑΣ!!!!!!
ΑπάντησηΔιαγραφήΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΔΗΜΟΣ ΠΡΙΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΒΡΥΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΠΟΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑ ΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΗΝ ΈΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΤΗΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΥΧΗ.......
ΑπάντησηΔιαγραφή