Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2016

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΔΩΡΙΔΑ 73-37

Γ” ΕΣΚΑΣΕ Γ” ΟΜΙΛΟΣ
Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Άρη Αμφίκλειας που επικράτησε εύκολα και δίκαια της Δωρίδας με 73-37.
Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το πάνω χέρι στον αγώνα, προηγήθηκαν με 15-4 στο 10λεπτο και 35-16 στο ημίχρονο, φτάνοντας στο τελικό 73-37.
Αξιοσημείωτο, πως για τους γηπεδούχους σκόραραν και 12 παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν!

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Τσάμης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-4, 20-12, 17-0, 21-21
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Ποζιός 3, Χούμπα, Μώρος 17, Μιχέλης 4, Νικόλοβ 10, Παπαδάκης 6, Σύρος 6, Φιλίντας 7 (1), Χατζής, Ζανιάς 2, Τσαρπαλής 4, Τσιαπραϊλης 14.
ΔΩΡΙΔΑ (Τσόκας): Τσόκας, Ντεντεκιώνης, Λέτσος, Συνάνης 3, Μαυρογιώργης, Καρπίδας 2, Σετόπουλος 12, Σταθόπουλος 7 (1), Χόντζας 2, Αλεξανδράτος 10.

Φωτοστιγμιότυπα από τον κ. Δ. Καλπύρη
* Πριν τον αγώνα του αντρικού, οι δύο ομάδες έδωσαν φιλικό ματς ανάμεσα στις ακαδημίες τους (φωτο), με παιδιά έως της Γ’Γυμνασίου. Το θέαμα ήταν πολύ καλό με τον Άρη να επικρατεί με 54-53.