Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2024

Παρνασσός Αμφίκλειας-Μαλεσίνα 3-3

Ο Παρνασσός Αμφίκλειας με πρωταγωνιστές τους Μιχαήλ και Κολιούκο, ανάγκασε την Α.Ε Μαλεσίνας στην πρώτη της ισοπαλία για το 2024.
Ένα ματς διαφήμιση για το ποδόσφαιρο έγινε στην Αμφίκλεια σήμερα, καθώς ο τοπικός Παρνασσός υποδέχθηκε στο γήπεδό του την Α.Ε Μαλεσίνας.
Τελικό αποτέλεσμα 3-3 με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη όμως μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Για τους γηπεδούχους, πρωταγωνιστές ήταν ο Μιχαήλ ο οποίος σκόραρε και τα τρία τέρματα της ομάδας του αλλά και ο τερματοφύλακας Κολιούκος ο οποίος έδωσε αρκετές φορές την εστία του από την πολύ επικίνδυνη και ποιοτική Μαλεσίνα. Πάνω από 15 επεμβάσεις για τον έμπειρο τερματοφύλακα.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9΄ο Μιχαήλ για τον Παρνασσό, ενώ στο 22΄η Μαλεσίνα απαντά με τον Κ. Νικολόπουλο. Δέκα λεπτά αργότερα και πάλι ο Μιχαήλ για τους γηπεδούχους σκοράρει δίνοντας εκ νέου προβάδισμα αλλά ο Καράι στο 39΄ ήρθε για να πετύχει το 2-2 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.
Στο 69΄ο Κωνσταντίνος Νικολόπουλος έγραψε για ακόμη μία φορά το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ δίνοντας προβάδισμα στη Μαλεσίνα για πρώτη φορά στο ματς, αλλά στο 95΄ο Μιχαήλ είπε την τελευταία του κουβέντα κάνοντας το τελικό 3-3.
Αυτή η ισοπαλία φέρνει τη Μαλεσίνα στη 2η θέση με 47 βαθμούς ενώ ο Οπούντιος ανέβηκε στην 1η θέση με 48. ΠΗΓΗ
Πελασγιακός-Στυλίδα 1-2 (88’ πεν. Αυγέρης-13’ Κ. Βαρυπάτης, 60’ Ζωγράφος)
Άρης Αγ. Κωνσταντίνου-Καλύβια 1-6 (17’ πεν. Σπ. Ρίζος, 3’/79’ Λαμπρόπουλος, 18’ Παπαναστασίου, 29’/45’ Μιχαήλ, 82’ Tσατσάς)
Παρνασσός Αμφίκλειας-Μαλεσίνα 3-3 (9’/32’ Μιχαήλ, 95’?-22’/69’ Κ. Νικολόπουλος, 39’ Καράι)
Οπούντιος Μαρτίνου-Αταλάντη 4-0 (23’/32’ Δήμου, 29’ Γκιρίτι, 68’ Πέππας)
Δάφνη Λιβανατών-Εθνικός Κομποτάδων 1-0 (72’ πεν. Β. Μακρόπουλος)
Καλαπόδι-Ολυμπιακός Λαμίας 4-1 (20’/29’ Σινιάρι, 41’ Xρήστου, 56’ Θ. Ζιάκας-83’ πεν. Κουκοφίκης)