Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019

Παρνασσός Αμφίκλειας - Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 1-2, φωτο

Αν και προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με χτύπημα πέναλτι του Μεμάϊ Λ., στο  επεισοδιακό 2ο ημίχρονο η ομάδα της Αμφίκλειας δέχτηκε 2 γκολ   και τελικά ηττήθηκε με 1-2.
Ο Παρνασσός διαμαρτηρήθηκε έντονα για αρκετές φάσεις και θεωρεί πλασματικό το σκορ.
Το φάουλ από το οποίο ήρθε το ένα γκολ θεωρούν πως δεν έγινε.
Προς το τέλος δε όταν ο Παρνασσός πίεσε για την ισοφάριση την πέτυχε αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Ακόμη και το κόρνερ στην τελευταία φάση ο διαιτητής δεν την άφησε να εξελιχθεί και σφύριξε την λήξη του αγώνα.
Προηγήθηκε του ποδοσφαιρικού αγώναΑγιασμός για την ποδοσφαιρική χρονιά που είναι σε εξέλιξη