Μεγάλο το ενδιαφέρον της τοπικής όσο και της ευρύτερης κοινωνίας κατά την αποψινή [27.05.2023] διάλεξη στη Αμφίκλεια του αρχαιολόγου της Εφορείας Αρχαιοτήτων Φθιώτιδας & Ευρυτανίας δρ. Πέτρου Κουνούκλα, σχετικά με το εύρημα της Αρχαιολογικής σκαπάνης στην περιοχή μας τον ¨μυκηναϊκό θολωτό τάφο του Τιθρωνίου,¨ η οποία ολοκληρώθηκε με την Κυριακάτικη επίσκεψη στο χώρο. Η δράση αφορά στις Πράσινες Πολιτιστικές Διαδρομές 2023, υποστηρίχθηκε από τον δραστήριο Σύλλογο Γυναικών Αμφίκλειας, υπό την αιγίδα του Δήμου.. Δ. Ι. Καλπύρης
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh4nduOMNCU7r_6HgNBE9kB46XQBI5FlS9EofFbZTs6dtAH1oILazm2MKdMmwEwUH-Rfy6oi81G7CDZpt8rnKH0wv8hZl68LQmgU1zbapc_DSpeFoPp1miO2wUPCpKfDyOwMyRPALh3mktrwmvPT2qcouewlIYhP37KhwDTzkiLyNyFZGwDLMYbBdM7UA/w200-h90/image001.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgB3X534L4asZ8XLRq-AHQeirqrAkDQOLuKjFUnk_e6u-g6MqNmHiSOhVctymL6a1tznSubDU3VkdY3gYP-C2pMntqSFZHTM8XoSDelCYPXWcJ-GH3vgIuR_7kga6pYJ50Z-T2Vpu3hdJ3xG9Q39R-6_5fT5pmIKCtToSwvI0By1TofoJPFNHvPew02yg/w200-h113/image002.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.