Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017

Μαλεσίνα-Αρης Αμφίκλειας 89-56

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απένατντι στην ομάδα της Μαλεσίνας και ηττήθηκε με σκορ 89-56 , η ομάδα μας προσπάθησε μέχρι το 28 του αγώνα όταν και μείωσε στους 7 πόντους (56-49), όμως απύ αυτό το σημείο και μετά η ομάδα μας δέν άντεξε την πίεση και ηττήθηκε δίκαια από μια ομάδα με σαφώς διαφουρετικούς στόχους από την δική μας!
Ακολουθεί η ανάλυση του αγώνα από το eviabasket

Η Μαλεσίνα πρόσφερε σκορ και θέαμα, νίκησε τον Άρη Αμφίκλειας με 89-56 και συνέχισε την αήττητη πορεία της στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ πετυχαίνοντας το 4/4 στο φετινό πρωτάθλημα!

Οι γηπεδούχοι είχαν και πάλι σε σούπερ-μέρα τον Γιάννη Χαρατσή που τα κάνει όλα και συμφέρει! Σήμερα, πέτυχε 44 πόντους με 3 τρίποντα παίζοντας και σκοράροντας και για τον Αντώνη Χαρατσή που για 2η αγωνιστική ήταν εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού.
Μετά την πρώτη περίοδο που ο Άρης ήταν ανταγωνιστικός (24-20), η Μαλεσίνα έκλεισε τους διαδρόμους προς το καλάθι της ξεφεύγοντας στο ημίχρονο με 48-30.
Το υπόλοιπο του αγώνα είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα με τη Μαλεσίνα να ανοίγει ακόμα περισσότερο την ψαλίδα της διαφοράς στο σκορ φτάνοντας στο τελικό 89-56, απέναντι στον μαχητικό πλην ελλειπή Άρη που ταξίδεψε στη Μαλεσίνα με μόλις 7 παίκτες.
Διαιτητές: Κάλφα-Καραμπιτσάκος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-20, 24-10, 17-12, 24-14.
ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Κατσαγάνης 17, Θεοφανόπουλος 6, Ξετρίχης 11 (1), Τούντας, Χαρατσής Ι. 44 (3), Ψωρομίτας 1, Συριστατίδης 4, Ζουμπόπουλος, Καραμίντζος Δ. 4, Κοτσιομίτας 2, Περλεπές, Μάκος.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Μώρος 16, Μιχέλης 7 (1), Παπαδάκης 4, Νικόλοβ 14 (1), Χούμπα, Τσεκούρας 12 (1), Χατζής 3