Αρης Αμφίκλειας-Σύλλας Αιδηψού 65-41

Σημαντική νίκη για την ομάδα μας απέναντι στον Σύλλα Αιδηψού με σκορ 65-41!
Ακολουθεί η ανάλυση του αγώνα από το evia basket του Παναγιώτη Νικολάου

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 65-41 ΤΟΝ ΣΥΛΛΑ
Δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα για τον Άρη Αμφίκλειας αυτή τη φορά απέναντι στον ουραγό Σύλλα Αιδηψού με 65-41.
Οι γηπεδούχοι μετά τη νίκη απέναντι στον Τελεθριακό την προηγούμενη εβδομάδα, σήμερα πήραν μιας βαθμολογικής σημασίας νίκη και ανέβηκαν στο 4-8.
Ένα παιχνίδι με χαμηλό σκορ και από τις δύο ομάδες με τα άστοχα σουτ να παίζουν τον κύριο λόγο, ο Άρης Αμφίκλειας πήρε μία διαφορά 10 πόντων στο ημίχρονο (33-23) την οποία διαχειρίστηκε χωρίς να έχει κάποια ουσιαστική απειλή στο δεύτερο ημίχρονο από τον Σύλλα και πήρε τη νίκη, η οποία είναι σημαντική για βαθμολογικούς κυρίως λόγους.
Ο Σύλλας από την πλευρά του δεν κατάφερε να κάνει την έκπληξη στην έδρα του Άρη και παραμένει στην τελευταία θέση της Α’ ΕΣΚΑΣΕ.
Από τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Χούμπα με 16 πόντους ενώ από τους ηττημένους ο Φώτου είχε 17 πόντους.  Πηγή

Διαιτητές: Χαϊνά-Χριστοδούλου
Δεκάλεπτα: 19-14, 14-9, 15-11, 17-7.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Στιβαχτής, Κουρέπης, Παπαναγιώτου, Μιχέλης 14 (3), Αλλίου, Παπαδάκης 9 (1), Νικόλοβ 10 (2), Χούμπα 16 (2), Τσεκούρας 10 (1), Χατζής 2, Γεωργόπουλος 2, Τσιαπραΐλης 2.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Κουτσουμπάκης, Φώτου 17 (5), Βογιατζής, Χριστόπουλος, Πάλλας, Μαυρίδης, Ανδρίτσος 13 (1), Χράπαλος 3, Φακίτσας 8, Παπακοσμάς.