Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2019

ΦΑΛΑΡΑ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 40-64

Με πιεστική άμυνα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Άρης Αμφίκλειας πήρε το πάνω χέρι στο ματς φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη το μεσημέρι του Σαββάτου στο κλειστό της Λαμίας απέναντι στα Φάλαρα με 40-64!
Οι ”κιτρινόμαυροι” έφτασαν τις 3 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, έχοντας βγάλει και ένα δύσκολο πρόγραμμα με 3/4 αγώνες μέχρι τώρα εκτός έδρας!
Ο Άρης Αμφίκλειας προηγήθηκε με 8-22 στο 10′ και 13-43 στο ημίχρονο βάζοντας πρόωρο τέλος στη συνάντηση.
Το υπόλοιπο διάστημα είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα με τους γηπεδούχους να ”ροκανίζουν” τη διαφορά στην τελευταία περίοδο για να διαμορφωθεί το τελικό 40-64.
Διαιτητές: Ευαγγελόπουλος-Ζαφείρη.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-22, 5-21, 10-11, 17-10.
ΦΑΛΑΡΑ (Λαχανάς): Ρουκουτάκης 2, Λούβαρης 10, Καρανίκας, Δημητρίου, Κωστούλας 4 (1), Παπαγεωργίου 10, Ντινόπουλος 10, Παττακός, Λαϊνάς 2, Χρυσαφόπουλος 2.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Μώρος 10 (2), Μιχέλης 17 (1), Ζανιάς Ευθ. 9. Στρωτός 2, Αλλιού 3, Τσεκούρας 19, Ζανιάς Ευστ. 4.