Δευτέρα 1 Απριλίου 2024

Άρης Αμφίκλειας-Αλίαρτος 72-62, Πέρασε στα playoffs!

Ο Άρης Αμφίκλειας νίκησε στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής την Αλίαρτο με 72-62 και πήρε την πρόκριση για τα playoffs ανόδου, εκεί που οι τρεις από τις τέσσερις ομάδες που θα συμμετέχουν θα πάρουν την άνοδο για την Α’ ΕΣΚΑΣΕ!
Μεγάλο ντέρμπι το ματς στο κατάμεστο κλειστό της Αμφίκλειας, με τον Άρη να ξεφεύγει στην αρχή με 22-12 αλλά την Αλίαρτο να αντιδρά και να προσπερνά στο τέλος του ημιχρόνου με 30-33.
Στο β’ ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Άρη στο τέλος να έχει καλές επιλογές και να φτάνει στη νίκη με 72-62!
Διαιτητές: Βελέντζας-Πολάτογλου (ΕΣΚΑ).
Κριτές: Καλαντζής-Τσιμπρίκα-Αναγνώστου.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-12, 30-33, 52-47, 72-62.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Βέλλιος): Χαρατσής 18 (2), Ζωγράφου, Κόντος, Μιχέλης 14 (2), Καλπούζος 6, Φωτητζόγλου 13, Χαλβατζής, Ευθυμιακόπουλος, Μπαρούτης, Κουρέπης 6, Κολιούκος 13 (3), Πανουργιάς 2.
ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Βλαχογιάννης): Τζανόπουλος 9 (1), Σκουρτανιώτης 2, Μπεζαϊτης, Παππάς 12 (1), Λάζαρης Ν., Λάζαρης Θ., Μπάκας 2, Αντωνίου 10, Μητρόπουλος 19 (3), Τσέκος 8. ΠΗΓΗ