![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg93QFYTdvytbBGYf_naOziCjGG6lnPB_iCsRlbbVQgDIDvVSRdGy70p59bX2Dgd1RdptRRYc3S2oopKsWTOX4Cluj23nL4ofh78MdJfqmfwliggYSpvD2gcpjrmGK3MYgb4jn2G5g9TXcn/s200/DSC09482%255B4%255D.jpg)
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 63-60
Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας για τον Άρη Αμφίκλειας που επικράτησε της Αναγέννησης Λαμίας με 63-60, μένοντας ζωντανός στο κυνήγι της παραμονής και επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα!
Ο αγώνας κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, με τον Άρη να κάνει την ανατροπή με επιμέρους σκορ 14-9 στην τελευταία περίοδο και με καθοριστικά τρίποντα, δύο από τον Καστάνα και ένα από τον Μιχέλη να παίρνει τη νίκη.
Οι γηπεδούχοι ένα λεπτό πριν το τέλος προηγήθηκαν με 57-56, ακολούθησε δίποντο του Μιχέλη για το 59-56 και στην επόμενη φάση τρίποντο του Καστάνα για το 62-56. Εκεί οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 62-58. Στη συνέχεια ο Τσεκούρας διαμόρφωσε το 63-58 και κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του.
Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Καστάνας με 20 (4) πόντους. Για την ομάδα της Λαμίας ο Τσακωνίτης σημείωσε 16 (3) πόντους. Πηγή
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Κωτσακόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-17, 12-17, 13-17, 14-9.
ΑΡΗΣ ΑΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Στιβαχτής 2, Στρωτός, Μώρος 5 (1), Μιχέλης 13 (3), Ζανιάς Στ., Παπαδάκης 6, Νικόλοβ, Χούμπα, Τσεκούρας 17, Ζανιάς Θ., Κουρέπης, Καστάνας 20 (4).
ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπόυρας): Φετοκάκης 4, Σφυρής 4, Μπλέτσας, Νικολάου 5, Λάμπας 9, Πουλής 8, κεραμάρης, Φραγκιαδάκης 8 (2), Κυρίτσης 6, Τσακωνίτης 16 (3).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgkm6r_-jmymyoY7-Wz794PKfoAu_O0kyRQnGYDExzvyUNPeCQ29f8Z8ajsfNK3ze0qA2egNWsRUTglf45gKOI_bKCiLRiEHMBEGvvs560oARHqdyligLUom0l-9vj9rkPve2FnjxDRemhr/s200/thumbnail+%25281%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhMZEivfimD9yTEQitCz25hqpNE6IQOCY0xslfTOFMrh338-bINJBgiatTIDenhOO2WbvcfQChz1NYIMhErTUjklMQwgm_uVQOqkmY2WRr0YFwJ54cCgJlcNjgvbh7g8ve_LlCyzBv7_gQP/s200/thumbnail+%25282%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjPV5Qo_IDP7EcktrhlFe1Cs3VcqSLqjRMowxFvUq_0Dy2knoUsijTF8eKDSownWdrvUyl9cQbEBv5Gwnc1g7TddJMFdqbgGXkLTXqlW1Mm_z14tRCeEVAGSg_11d3AgvGSYxshZfxS8oO0/s200/thumbnail+%25283%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhTn6OCByrzguFYPgbGZDsMBmarlFdo2SJfYEeaJZlcsUDhOaSdzaFm5lCerV4H9JDeAk_dOTWOUBXcja2UPI9QENcLUp0HvDq5IGyOlPJ-y99uW_J8zIGOEI6nIgVaFWJVlDTR7-rXTyHr/s200/thumbnail+%25284%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjXvARh6QUMIbS1qTxA0Hh-WYSyMJSioMTouB2u_5mI7VkOmrTjUcMadt6Wi2gDgTG5WvSVxWgX4zv-qZabsOnZpD3e342q9KhOQku5yOMCBa5Wrr41S49JZ7wnd6YPiJHZoUcyBxWhN_-R/s200/thumbnail+%25285%2529.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhuogHCsrmma0ycCMy3S381d-QnbGs1xWblJdwSwEmWiX8L1f1SG_32wmt5XNzpEBILee4FPjgJqfL2-LmnEbIu_ILrQb-0CXzXtALA2CfYvCWAmfuS4-S9AD3ZpdpCOSr-5xm7VMVqEdb3/s200/thumbnail.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.