Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2023

Άρης Αμφίκλειας-ΑΠΣ Λαμίας 68-76

Με το διπλό επέστρεψε από την Αμφίκλεια ο ΑΠΣ Λαμίας, κερδίζοντας τον τοπικό Άρη με 68-76, σε ένα αγώνα με καλό θέαμα αλλά και με ενδιαφέρον στην εξέλιξη του, παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι είχαν απουσίες, παίζοντας με μόλις 6 παίκτες!
Ο Άρης Αμφίκλειας ξεκίνησε εντυπωσιακά και προηγήθηκε με 23-13 στο 10′ με τον ΑΠΣ Λαμίας να προσπερνάει στο τέλος του ημιχρόνου με 33-36.
Στο β’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έφεραν τη διαφορά σε επίπεδα ασφαλείας φτάνοντας τελικά στη νίκη με 68-76.
Από τον Άρη Αμφίκλειας ο Μώρος στην πρώτη του φετινή εμφάνιση πέτυχε 26 (4) πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του, ενώ από τους νικητές ο Κολοβός σημείωσε 22 (6) πόντους.
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Ντάνος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-13, 33-36, 44-57, 68-76.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Μώρος): Χαρατσής 13 (1), Ποζιός 5, Μώρος 26 (4), Μιχέλης 8, Μπάτσος 11, Κουρέπης 5 (1).
ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης Μ.): Παπασπύρος 12 (2), Μυλωνάκης, Καραχρήστος, Κονδύλης 11 (1), Μοσχόπουλος 11 (3), Βούρκας 12, Μαγγελάκης 8 (2), Κολοβός 22 (6), Γρύλλης. ΠΗΓΗ