![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBNznYWNl0mXMm58720xI5ofClWbM_SdNSjuGJvWsqC5i_7UKsvqrhtE0TPtp-ZSaQFkteICM15vwsFSHtcAiDJYp5kaQNJqmU8FuUwn9iYPHV3VnjPu5orlqGZlAAC5kcu1Ozi7SUedwp/s200/1.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg0jc0NvQNnN6Pakqd5fDDgKhxGa-LgiV0vu8HZ4I0KOPirWvRybC3eBlqdWzrdJXDJ_iPAyeHYX1PTLKCyhdIc_vAMf31X7jpd5J3dum-4vgUMPz2osANUkAbbbMOzopLlGRCaHOtKGTIi/s200/1...jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9zHFIs2H17cpzhcxAS8PVRqt9ujJVdDI1gXGh1WcXVtliwHd7HMk1gK5FLgy7HfBr3yGgOwdB7VxtxzZev-I0DhLqA1WbS6HkAUJRlkZxNPSgCD7L4T1058hJlOdAkVLkO5PGdRqZA9__/s200/2..jpg)
Η εθελοντική δράση καθαρισμού, με σύνθημα «Γίνε η Αλλαγή που περιμένεις!», πραγματοποιήθηκε στην κυκλική διαδρομή «Γεφυράκι Κεριάς – Αγ. Αθανάσιος – Γεφυράκι Κεριάς» την Παρασκευή, 5 Απριλίου 2019.
Στον εθελοντικό καθαρισμό συμμετείχαν μαθητές της Β΄ Γυμνασίου Αμφίκλειας με τη συνοδό εκπαιδευτικό τους καθώς και το προσωπικό του ΦΔΕΔ Παρνασσού. Ο ενθουσιασμός όλων δεν μειώθηκε, παρά τη βροχή η οποία από τα μέσα της διαδρομής συνόδευε τους εθελοντές.
Στόχος της δράσης είναι η ευαισθητοποίηση των πολιτών, μέσω της συμμετοχής τους, ώστε κάθε ένας να ενεργεί με αίσθημα ευθύνης, σεβασμού και αγάπης προς το περιβάλλον.
Για το Δ.Σ. ΦΔΕΔ Παρνασσού
Η Πρόεδρος
Θέκλα Κ. Τσιτσώνη
Καθηγήτρια Τμήματος Δασολογίας
& Φυσικού Περιβάλλοντος, ΑΠΘ
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. "blog AMFIKLIA"
Το σχόλιό σας θα δημοσιευτεί μετά από έλεγχο.
Παρακαλούμε γράφετε τα σχόλια σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σχόλια με υβριστικό, συκοφαντικό, προσβλητικό ή ρατσιστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται άμεσα.
To "blog AMFIKLIA" δεν υιοθετεί τις απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια, καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.