Δευτέρα 10 Απριλίου 2017

ΚΥΝΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 66-73, Διπλό ανόδου!

Β” ΕΣΚΑΣΕ (PLAY-OFF)    Διπλό ανόδου!
Ο Άρης Αμφίκλειας νίκησε στην παράταση στις Λιβανάτες τον Κύνο με 73-66 και έκανε το σημαντικότερο βήμα για την άνοδο, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στην Α” ΕΣΚΑΣΕ!
Οι φιλοξενούμενοι όμως, δεν μπόρεσαν να χαρούν όσο θα ήθελαν τη νίκη τους, καθώς ο νεαρός Μιχέλης τραυματίστηκε και οι πρώτες εκτιμήσεις δείχνουν πως έχει πάθει ζημιά στο πόδι…
Ο Κύνος ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 21-12 στην πρώτη περίοδο. Ο Άρης στη συνέχεια με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μώρο που πέτυχε 30 πόντους όχι μόνο μείωσε στο σκορ αλλά πέρασε και μπροστά στην τελευταία περίοδο.
Με το σκορ 61-63, ο Καστάνας με 2/2 βολές ισοφάρισε σε 63-63 οδηγώντας το ντέρμπι στην παράταση.
Εκεί, ο Άρης με καλύτερες επιλογές πήρε τη νίκη με 66-73 και πλέον είναι πολύ κοντά στην άνοδο.

Από τον Κύνο που είχε παράπονα από τη διαιτησία του Γερονικολού και με 3 ήττες στα μπαράζ δύσκολα θα προλάβει το τρένο της ανόδου, πολύ καλός ο Καστάνας με 23 πόντους.